Evlerde ve iş yerlerinde yer döşemelerinin kaliteli olması son derece önemlidir. Çünkü dekorasyon ne kadar iyi olursa olsun fark etmez eğer ki yer döşemeleri istenilen görüntüye sahip değilse, elde edilecek olan sonuç asla istenildiği gibi olmayacaktır. Parke de konu yer döşemeleri olduğu zaman insanların akıllarına ilk olarak gelen kaplanma çeşidi olarak ön plana çıkıyor. Doğal yapıda bir malzeme olmasından ötürü günümüzde söz konusu yer kaplamaları olduğu zaman ilk olarak tercih edilen ürünler arasında kendine yer buluyor. Parke kullanımı ile alakalı çalışmaların sıklıkla yapılmaya başlanması ile beraber artık birbirinden farklı tarzdaki parkeler Altay Dekor bünyesinde insanlara sunulmaktadır. İnsanlar da bu parkeler arasından en uygun olacaklarını düşündükleri modelleri rahat bir şekilde seçebileceklerdir.

Masif Parke 

Geleneksel parke olarak da adlandırılan masif parke, orman ürünlerinin kullanımı ile alakalı çevreci yaklaşımlardan ötürü çok fazla tercih edilmemekte olan ürünler arasında kendine yer buluyor. Bu parke türü uygun kalitede olan kurutulan ahşabın 15 ila 50 mm kalınlıkta ince tabaka şeklinde şeritler halinde kesilmesi ile yapılmakta olan parkeler olarak bilinmektedir. Genel olarak bu tarzdaki parkeler için dişbudak, gürgen ve gül ağacı gibi sert ağaçlar tercih edilmektedir. Masif parke uygulamasında nitelikli personellerin gerekli olan işlemleri yapması son derece önemlidir. Bundan dolayı da uygulama yapacak olan kişilerin seçiminde dikkatli olunması gerekir.

Lamine Parke 

%100 doğal bir ürün olan lamine parke, masif ahşap tabakaların iki veya üç kat şeklinde birbirine lamine edilmesi ile elde edilmektedir. Alt katmanlarında genel olarak düşük değerlerde bulunan ağaçlar ya da kontraplak tercih edilmektedir. Üst katmana gelindiği zaman ise ağacın kendisi tercih edilir. Lamine parka çeşidi genel olarak cilalı, boyalı ya da eskitilmiş gibi birçok farklı seçenek üzerinden hazırlanarak insanlara sunulmaktadır. Böylece insanlar kendi isteklerine en uygun olacakları ürünleri rahatlıkla tercih edebilmektedir. Lamine parkelerin kalınlıkları isteklere bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. Standart olan modellerin yanı sıra isteğe bağlı olarak standart dışı modeller de yine kullanıcılara sunulmuştur. Böylece lamine parkelerin kullanım alanları da ciddi oranda artış göstermeye başlamıştır.

Laminant Parke 

Yapay reçine çözeltisi emdirilen kağıtların üst üste şekilde konularak sıcak presler aracılığı ile basınç altında sıkılaştırılması ile elde edilmiş olan malzeme laminant parke olarak adlandırılmaktadır. Laminant parkelerin gerek montajı gerekse temizliği ve bakımı son derece doğal olmaktadır. Aynı zamanda bu parke türü darbelere, çizilmeye ve güneş ışınlarına karşı dayanıklı olması ile de sıklıkla tercih edilen bir parke türüdür. Özellikle de pek çok kişi bu parkenin sigara ateşine karşı durumunu merak ediyor. Yapılan araştırmalar sonucunda da görülebileceği üzere laminant parke sigara ateşine karşı da son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir.