Dekorasyon esnasında yapılacak olan en ufak bir değişiklik bile beraberinde çok etkili sonuçları getirir. Bunu bilen insanlar da yaşam alanlarını ya da iş yerlerini çok daha güzel bir görünüme ulaştırmak adına çeşitli konularda araştırmalar yapıyorlar. Fayans döşeme işlemleri de yine pek çok kişinin hakkında araştırma yapmakta olduğu konulardan biri olarak ön plana çıkıyor. Ancak bu tarz değişimler genel olarak küçük değişiklikler olarak görülmez. Bunun en büyük nedenlerinin başında ise işçiliğinin diğer çalışmalara oranla biraz daha ağır olması görülebilir. Buna bir de alanında deneyimi olmayan kişilerin yapacakları çalışmalar eklendiği zaman yapılacak olan en ufak bir yanlışlık, beraberinde çok büyük hataları da getirmiş olacaktır. Bundan dolayı da insanların bu aşamada fayans döşettirme öncesinde kararını doğru olarak vermesi gerekmektedir.

Fayans Nasıl Seçilmelidir? 

Günümüzde söz konusu fayans modelleri olduğu zaman artık insanların karşılarına pek çok farklı modelde ürünler çıkmaya başladı. Böyle olunca da insanlar artık seçimlerini nasıl yapabilecekleri ile alakalı net fikirlere sahip olamıyorlar. Ve yaptıkları seçimlerden de kısa bir süre sonrasında pişman olabiliyorlar. Böylesi durumlar ile karşı karşıya kalmamak adına ise dikkat edilmesi gereken en önemli detayların başında fayansın nerede kullanılacağına net olarak karar verilmelidir. Genel olarak fayanslar kendi içlerinde parlak ve mat olmak üzere ikiye ayrılıyor. Mat fayanslar kayganlığı ve aşınma özelliği daha az ürünler olarak bilinir. Parlak ürünler ise görsel anlamda istekleri çok daha iyi bir şekilde ortaya koymaktadır. Sırlı yüzeye sahip olan fayanslar ile leke tutmama özelliğine sahiptir. Dolayısıyla bu tarz fayanslar özellikle de mutfaklarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Fayans renk ve deseni seçilirken bulunulan alan başta olmak üzere renk ve desen uyumlarına dikkat edilmelidir.

Fayans Nasıl Döşenir? 

Altay Dekor olarak fayans döşeme konusunda sahip olduğumuz deneyim ile insanlara hizmet vermeye devam ediyoruz. Bilindiği üzere fayans uygulama çalışmaları öncesinde en önemli etkenlerin başında, düzgün bir yüzeyin olması gerekiyor. Yüzey ne kadar düzgün bir hale getirilmiş olursa, yapılacak olan fayans döşeme çalışmaları da o denli başarılı olacaktır. Fayans yüzeyinde kalıntılar bulunuyorsa, onların temizleyerek uygulama öncesinde astar kullanıyoruz. Fayansların döşenmesi esnasında başarılı sonuçlara ulaşmanın en etkili yollarından biri ise doğru yapıştırıcı ve dolgu malzemelerinin kullanılmış olmasıdır. Bu alanda sahip olduğumuz deneyim ile en kaliteli malzemeleri kullanarak kaliteli işçilik ile yaptığımız çalışmaları birleştiriyoruz. Böylece ortaya istenilen tarzda etkili sonuçlar çıkmış oluyor.

Kaliteli Fayans Döşemenin Tek Adresi 

Şimdilerde fayans döşeme ile alakalı çalışma yapmakta olan pek çok farklı isim bulunuyor. İnsanlar da bundan dolayı en doğru ismi nasıl seçmeleri gerektiği ile alakalı net bilgilere sahip olamıyorlar. Ve seçmiş oldukları isimler çoğu zaman istedikleri sonuçları onlara veremiyor. Biz ise Altay Dekor olarak sizlerin isteklerini en iyi şekilde yerine getirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.