Beylikdüzü dış cephe boyama işi, (ev, bina, iş merkezi, otel, mağaza, apartman, plaza) onlara daha taze, daha temiz bir görünüm kazandıracak ve mülkünüzün değerini artıracaktır. Ayrıca boya, duvarları genel olarak rüzgar ve sert havanın etkilerinden korur. Ancak dış duvarları boyamak biraz bilgi ve hazırlık gerektirir. Hazırlıklar için bol zaman ayırmanızı ve en kaliteli malzemeleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde iyi sonuçlardan ve uzun süreli korumadan emin olabilirsiniz.

Beylikdüzü Dış Cephe Boyama Fiyatları

Beylikdüzü ilçesindeki yapıların dış cephe boyama fiyatlarını belirlemek için belirli faktörler vardır:

 • Cephenin en ölçüsü
 • Cephenin yüksekliği
 • Tercih edilen malzeme kalitesi
 • Teslim için talep edilen süre
 • Boyama sürecindeki hava şartları
 • Cephenin çalışma alanı olmaya müsaitliği
 • Cephenin mevcut hali ve sökülmesi gereken parçalar
 • Ödeme şartları
 • İş yoğunluğu

Beylikdüzü Dış Cephe Boyama Süreci

Önce güvenlik

Beylikdüzü ilçesindeki yapınızın dış cephesini boyama işini yapmak isteriz. Her zaman ve her şartta önceliğimiz iş güvenliğidir. Bu konuda tavizsiz çalışmaktayız.

Dış cephe boyasının seçilmesi

Akrilik (su bazlı) boya, dış cepheler için en iyi seçenektir. Bu boya türü, duvarların su geçirmezliğine yardımcı olur ve aynı zamanda duvardaki nemin buharlaşmasını sağlar. Bir dış duvarı boyamadan önce, mümkün olduğunca çok engeli (panjurlar, bitkiler, asmalar vb.) kaldırmak gerekir. Ayrıca tuğla duvarların derzlerinin üzerinden geçilmeli ve dübelleri, vidaları, çivileri ve diğer eşyalar çıkarılmalı.

Tuğla duvarlardaki çatlakları ve derzlerin onarımı

Eski bir tuğla duvarın boyanmasını istiyorsanız, harç çatlamış veya eksik olabilir. Böyle bir durumda boyamaya başlamadan önce tamir etmemiz gerekecektir. Hasarlı alanları kaldırmamız, yeniden doldurmamız ve çatlakları ve diğer sorunları onarmamız gerekir.

Yeni duvarın boyanması

Yeni bir duvar boyanması gerekiyorsa, duvarın son halini görmemiz gerekmektedir.

Duvarın temizlenmesi

Özel durumlarda duvarın temizlenmesi ihtiyacı vardır. Her zaman temiz bir duvarla çalışmak en iyisidir. Duvar suya duyarlıysa veya ağaçlık bir ortamda yaşıyorsanız, yosun veya yeşillenme olabilir. Bunları tel fırça çıkarabiliriz. Daha sonra duvara% 50 seyreltilmiş kimyasal uygulamak gerekebilir. Birkaç saat ardından bol su ile durulamak gerekebilir. Boyamaya başlamadan önce duvarın kuru olduğundan emin olmak için birkaç gün beklemek gerekebilir.

Yüksek basınçlı su ile yıkama

Yüksek basınçlı bir yıkayıcı kullanmak duvardaki çok fazla kiri temizleyecektir. Ayrıca gevşek boyayı ve olası kalıntı parçalarını da temizleyecektir. Gerekirse yosun önleyici bir ürün uygulanabilir, etkisini göstermesine izin verebilir ve ardından duvarı tekrar temizleyebiliriz. Bu yapıldıktan sonra, tam süre hava koşullarına bağlı olarak boyamaya başlamadan önce yaklaşık 5 gün beklenebilir.

Kılcal hasarların giderilmesi

Duvarlarda nem sorununuz varsa boyamaya başlamadan önce düzeltmek gerekecektir. Bunun nedeni, o sırada temel ile duvar arasında iyi bir yalıtımın uygulanmamış olması olabilir. Bu durumda, bir havalandırma açıklığı açabilir (örneğin, derzlerdeki dikey bir boşluk) veya bir tuğlayı kaldırıp bir havalandırma ızgarasıyla değiştirebiliriz.

Tozlu yüzey duvarları

Bir duvar önceden boyanmışsa, toz birikintilerinden etkilenebilir. Bu, yeni boya tabakasının yapışmasını zorlaştıracaktır. Altta yatan yüzeye özel bir astar uygulanmalıdır. Çok sert bir yüzeye sahip olmak esastır; aksi takdirde boya tabakası tam olarak yapışmaz ve çok kısa sürede soyulabilir.

Duvarın en altına bir süpürgelik oluşturmak

Duvarın en alt kısmında, kiri ve kumu temizlemek ve fırçanın kirlenmesini önlemek için duvarın altını zemin seviyesinde fırçalamamız gerekecektir. Mümkünse duvarın çevresini kabaca bir tuğla yüksekliğine eşit bir derinliğe kadar kazarız, kumu temizleriz ve iyice kurumasını bekleriz. İşlem görmemiş tuğlaların üzerine önce bir astar kat uygularız ve en az 12 saat kurumaya bırakırız. Bu süpürgeliği daha koyu bir renge boyayarak temiz bir görüntü sağlayabiliriz.

Kapı ve pencere çerçeveleri

Yakındaki bitkileri ve çalıları plastikle örteriz. Pencere ve kapı çerçevelerini ve diğer ahşapları maskeleme bandı ile kapatırız. Önce büyük bir fırça ile duvarın kenarlarını, ardından kapı ve pencere çerçeveleri ve olukların etrafındaki alanları boyarız. Tüm yüzeylerde iyi bir örtüşme olduğundan emin oluruz ve her zaman kuru alanlardan ıslak boyanın kenarlarına doğru boyarız.
Boyayı yeterince kullanmazsak, sonuç düzensiz olacaktır.
Kullandığınız boyanın lot numaralarını kontrol edin. Farklı partilerden teneke alırsanız, boyayı ister hemen kullanın ister uzun süre saklayın, renk farklılıklarını fark edebilirsiniz.

Dış cephe boyasının yayılması

Boyamak için uzun bir tüy rulosu kullanırız. Bu şekilde çakışmalar daha az görünür olacak ve çok daha hızlı çalışacağız. Silindire boya ile iyice yüklendiğinden emin oluruz. Dikey bir boya şeridi uygularız. Silindire daha fazla boya yükler ve ikinci bir şeridi yaklaşık 40 cm mesafeden uygulama yaparız. Ardından silindiri çapraz hareket ettirerek iki boya şeridini birbirine karıştırırız. Tüm boşluklara ve derzlere boya uyguladığınızdan emin oluruz. Ardından, duvarın üstünden ortasına ve oradan zemine boyarız.
Bir sonraki dikey boya uzantısına geçeriz (bir öncekinin soluna veya sağına). Daha küçük alanlarda veya kapıların veya pencere çerçevelerinin yakınında daha dar bir rulo kullanırız. Her zaman ıslak bir kenar olması gerektiğini ve her zaman kuru alanlardan ıslak alanlara kadar çalışmamız gerekir.

Merdiven veya iskele

Boyamak için daima kuru ve rüzgarsız bir gün seçilmesi gerekir. Alçak alanlarda iyi bir merdiven, yüksek alanlarda uzmanı tarafından monte edilmiş iskele kullanmak zorundayız.

Çatı olukları

Çoğu durumda, oluklar ve çatı döşemesinin de bakım ve boyaya ihtiyacı olacaktır. İskele veya sepet vinç kiraladıysanız, olukların durumunu kontrol etme ve gerekli onarımları yapma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Dış cepheyi neden boyatmalısınız?

Sert hava koşullarından muzdarip olan ve sürekli güneşe maruz kalan dış mekanlar olduğu açıktır, bu nedenle duvarlarımızın güzel görünümünü uzatmak ve dolayısıyla evimizin güzelliğini uzatmak için uygun boyaları seçmemiz gerekir.

Beylikdüzü dış cephe boyama şirketi

Eviniz sadece bir bina değil, sizin kalenizdir. Doğru mimari detayların ve cephe renginin seçilmesi çok önemlidir. Beylikdüzü dış cephe boyama şirketi Altay Dekor renk uzmanımız, evinizin dışı için mükemmel gölgeyi nasıl bulacağınız konusunda tavsiyelerde bulunur.

Cephedeki küçük unsurlar bile evinizin benzersiz karakterini yaratabilir. Kaplamanın mimari detaylarına ve dokusuna özel dikkat gösterilmelidir. Boyanamayan unsurlar var, örneğin: baca, doğal ahşap kapı, pencere çerçeveleri ve çok daha fazlası. Bu yüzden bu detaylara en uygun cephe rengini seçmeniz gerekiyor. Zaten mevcut olan renklerle uyumlu bir renk şeması seçin.

Cephede birkaç renk kullanılması garip görünebilir. Dengeyi bulmaya çalışın. Örneğin, parlak kırmızı bir çatınız varsa, beyaz veya sütlü bir cephe rengi seçin. Cephe boyanız çatı renginizle aynı tonda olmamalı, onunla uyum sağlamalıdır. Çatınızda tam olarak hangi rengin en iyi çalıştığını belirlemek için renk eşleştirme kullanabilirsiniz.

Bina dış cephe boyaları (Beylikdüzü)

Bina dış cephe boyalarını seçerken evinizin etrafındaki manzaraya dikkat edin. Ağaçlar, bahçe ve çiçek tarhları size ilham verebilir. Evin yanında bir gölet varsa, cephede mavi ve turkuaz tonları olabilir. Bir avlunun önündeki bir bahçe, muhteşem bir kompozisyonu tamamlayabilir, topraksı ve yeşil tonları kontrol edin.

Lütfen doğru rengi seçmenin sadece başlangıç ​​olduğunu unutmayın. Ardından doğru cephe boyası veya sıva seçimi geliyor. Cephenizin uzun yıllar dayanmasını istiyorsanız en iyi performansa sahip malzemeyi seçin.

Önce test etmeden boya satın almayın! Doğru seçimi ve seçtiğiniz rengi verdiğinizden emin olmak için ona ücretsiz boya örneklerini sipariş edin. Genellikle internetteki veya katalogdaki görüntü gerçeklikle örtüşmez.

Beylikdüzü dış cephe ev boyaları

İç mekanlarda kullanılan boyalar, yağmura ve diğer atmosferik etkenlere dayanamayacağı için dış cephelerde kullanılamaz . Dış cepheler için özel boyalar vardır.

Dış cephede duvara yapıştırılan sıva veya kaplamanın kırılmasıyla ortaya çıkan, duvarlarda çok sık görülen bir problem de nemdir. Bu durumda, su itici macun veya benzeri malzemeler gibi belirli nem önleyici bileşikler dış cephe ev boyamasından önce duvara uygulanabilir.

İster yeni ister önceden boyanmış bir duvar olsun, çok fazla boya emmemesi ve daha iyi sabitlemesi için önceki bir kat astar veya benzer özelliklere sahip ürünler uygulanabilir.

Beylikdüzü villa dış cephe boyaları

Villa dış cephe boyaları yağmura, neme ve ısıya, yani zamanın tahribatına eğilimli olduğundan mümkün olan en yüksek dayanıklılığı sağlamalıdır.

Villa duvarlarını temizlemek ve varsa önceki boyayı kaldırmak zahmetli, zaman alan bir iştir ama kesinlikle gereklidir. Bu iş için bir bizden yardım alabilirsiniz. Her halükarda, boyanın temiz bir yüzeye kirli yüzeyden daha iyi yapıştığını unutmayın.

En güzel dış cephe boyaları

Beylikdüzü bölgesinde en güzel dış cephe boyaları kişiye göre değiştiği gibi yapının bulunduğu çevresel alana göre de tercih edilebilir.

 • Beyaz renk – normal koşullar altında yüzey beyazdır, ultraviyole ışığın etkisi altında mavi-beyaz bir parıltı kazanır;
 • Sarı renk – normal koşullar altında boya sarıdır, güneş ışığının etkisi altında parlak sarı bir parıltı belirir;
 • Kırmızı renk – gündüz renk arka planı kırmızıdır, UV ışınlarının etkisi altında malzeme parlak kırmızı bir parlaklık kazanır;
 • Turuncu renk – normal koşullar altında boya turuncudur, ultraviyole renkte malzeme parlak, parlak turuncu bir ton alır;
 • Mavi renk – gün boyunca malzeme mavidir, ultraviyole radyasyonun etkisi altında yüzey mavimsi bir parıltı alır;
 • Yeşil renk – malzeme normal koşullar altında yeşildir, ultraviyole ışınlarının ışığında yüzey yeşilimsi bir parıltı yayar;
 • Pembe renk – normal koşullar altında pembedir, UV ışınlarının etkisi altında malzeme yumuşak pembe bir parıltı kazanır;
 • Koyu Pembe – normal ışık altında koyu pembe tonu korur. Ultraviyole ışınların ışığında koyu pembe bir parıltı belirir.

Bina dış cephe boyama modelleri

Bina dış cephe boyama modellerinde hayal gücünüzü uçurun! Cephenizle bir arada var olan yapı, tasarım ve malzemelerle en iyi birleşen renkleri seçin. Sıcak tonlu duvarların iyi geçeceği tarzda bir cephe olması mümkündür. Ya da belki de beyaz boyalı duvarlarla çok öne çıkan, heybetli siyah bir kapıyla modern bir cephedir. Çok çabuk kirleneceğini düşündüğünüz için renkleri birleştirmekten ya da açık tonları kullanmaktan korkmayın, dış mekanlarınızda uzun süre bozulmadan kalacak özel boyalar olduğunu unutmayın.

Boyamak için en iyi zamanı seçmek, boyanın daha iyi ve daha hızlı kurumasına ve dolayısıyla daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır. Yüksek nemli bir zamanda boyarsanız, kuruması o kadar uzun sürebilir ki, başka bir kat kullanmanız bile gerekebilir. Ayrıca dökülmesi de mümkündür, bu yüzden daha sıcak bir mevsimi tercih etseniz iyi olur.

Katlar arasında boyanın tamamen kurumasını beklemeniz de önemlidir. Bu şekilde, başka bir rötuş gerekip gerekmediğini veya bu şekilde bırakılmasının mümkün olup olmadığını açıkça görebilirsiniz.

Etiketler:

Beylikdüzü dış cephe boyama şirketi, Beylikdüzü dış cephe boyama m2 fiyatları, Beylikdüzü dış cephe boyama çeşitleri, Beylikdüzü dış cephe boyama fiyatları, Beylikdüzü dış cephe boyama malzeme fiyatları, Beylikdüzü dış cephe boyama modelleri, Beylikdüzü dış cephe boyama nasıl yapılır,