Altay Dekor, Bağcılar dış cephe mantolama işini 1993 yılından günümüze yapmaktayız. Tecrübe, bilgi ve kaliteli ürün tercihlerimizle kaliteli hizmeti uygun fiyatlara sunmaktayız. Bağcılar dış cephe ısı yalıtım, Bağcılar dış cephe kaplama işleri için bizden teklif alabilirsiniz. Ücretsiz keşif !

1. Dış Cephe Mantolama Nedir

Birçok yapı türünün iç cephe mantolama, dış cephe mantolama ve çatı mantolama bölümlerinde yapılan bir tür kaplama hizmetidir. Kaplama için kullanılan malzemeler ve teknik farklı olsa da mantolama hizmeti genel anlamda bu şekilde açıklanabilir.

2. Dış Cephe Mantolamanın Amacı

 1. Öncelikli amacı ısıdır. Isı kaybını önlemek için iç cephe mantolama ve dış cephe mantolama yapılır. Soğuk ve sıcak havalarda enerji tüketimini azaltır. Uzun vadede yapı içerisinde yaşayanlara ekonomik fayda sağlar.
 2. Bina dış cephesine dekoratif bir görüntü sağlar. Yapının mantolaması olması yapının dış cephesini de korur. Böylece estetik görüntü ile birlikte uzun ömürlü bir cepheye sahip olunur.
 3. Yağmur ve kar yağışlarında duvarın su çekmesi engellenir. Duvarların sıvıya karşı dayanıklılığı artar. Bu tür hava durumlarında meydana gelebilecek zararlar engellenir.
 4. Dış cephenin mantolanması yapıdaki iç cephenin de uzun ömürlü olmasını sağlar. Küf ve rutubet gibi yapı içinde duvarlarda kötü durum oluşmasını engeller.
 5. Sert hava koşullarında iç ve dış duvarlarda çatlaklar oluşmasını engeller.

3. Dış Cephe Mantolama Fiyatları

Bağcılar dış cephe mantolamaya ihtiyaç duyan bireylerin veya yöneticilerin öğrenmek istedikleri en önemli başlıktır. Bağcılar dış cephe mantolama fiyatı nedir? Bu soruyu soran, mantolama hizmetine ihtiyaç duyan müşterilerimiz için telefonla veya maille fiyat vermemiz pek mümkün değil.

Dış cephe mantolanması için inceleme yapılması gerekmektedir. Cephenin m2’si fiyat belirlemek için sadece bir kriterdir. Dış cephe mantolanması için fiyat belirlerken dikkat edilen hususlar:

 • Cephenin en ölçüsü
 • Cephenin yüksekliği
 • Tercih edilen malzeme kalitesi
 • Teslim için talep edilen süre
 • Mantolama sürecindeki hava şartları
 • Cephenin çalışma alanı olmaya müsaitliği
 • Cephenin mevcut hali ve sökülmesi gereken parçalar
 • Ödeme şartları
 • İş yoğunluğu

4. Dış Cephe Mantolamanın Önemi

Yeni yapıların hemen hemen hepsinde dış cephe mantolama mevcuttur. Eski ve yaşlı binalarda mantolama ihtiyacı duyulmaktadır. Sizde bina, apartman, site yöneticilerinizle bu tür bir talep için görüşebilirsiniz. Altay Dekor, dış cephenizin daha güçlü, estetik ve faydalı olması için çözümler üretmektedir.

5. Dış Cephe Mantolama Süresi

Dış cephe mantolama süresi, fiyat belirleme kriterlerimizle benzerdir. 6 katlı (her bir katta 4 daire) olan bir yapının 4 cephe mantolama süresi ortalama 4 haftadır. Bu süreci arttıran ve azaltan farklı faktörler vardır. Önemli olan temiz bir işçilikle, çalışanlarımızın güvenliğini sağlayarak uzun ömürlü mantolama işlemi gerçekleştirmek.

Etiketler:

Bağcılar dış cephe mantolama şirketleri, Bağcılar dış cephe mantolama m2 fiyatları, Bağcılar dış cephe mantolama çeşitleri, Bağcılar dış cephe mantolama fiyatları, Bağcılar dış cephe mantolama malzeme fiyatları, Bağcılar dış cephe mantolama modelleri, Bağcılar dış cephe mantolama nasıl yapılır, Bağcılar bina dış cephe mantolama modelleri.