Dekorasyon konusu insanların büyük bir kısmının en fazla dikkat ettikleri konuların başında geliyor. Pek çok insan gerek evlerinde gerekse iş yerlerinde güzel bir görüntünün ortaya çıkmasını hedefliyorlar. Asma tavan uygulaması ise pek çok kişinin üzerinde araştırma yaptıkları konular içerisinde yer alıyor. Pek çok kişi hakkında araştırmalar yapıyor olsalar da aslında insanların bir kısmı bu konuda çok fazla bilgiye sahip değil. Böyle olunca da yapılacak olan çalışmalar çoğu zaman istenilenleri net olarak insanlara vermiyor. İnsanlar da istedikleri tarzda asma tavanların yapılmasını sağlayamıyorlar. Altay Dekor bünyesindeki deneyimli personeller ise genel olarak istekleri net olarak dinliyor ve bunların ortaya çıkartılabilmesi adına gerekli olan her türlü çalışmayı da eksiksiz olarak yapıyor.

Asma Tavan Nedir?

 Tavanlarda alçıpan ile oluşturulan, led ışıklı ya da ışıksız dekorasyon amaçlı uygulamalara asma tavan adı verilmektedir. Başta evler olmak üzere ofislerde, iş merkezlerinde, hastanelerde, hanlarda, konferans salonlarında, AVM gibi alanlarda sıklıkla asma tavan uygulamalarının yapıldığını görülebilmektedir. Ağırlıklı olarak ışıklı modelleri sıklıkla tercih edilmektedir.

Asma Tavan Nasıl Yapılır? 

İnsanların büyük bir kısmı asma tavan uygulamasını her ustanın yapabileceği düşüncesine sahip olabiliyorlar. Gerçekte ise bu alanda gerçek anlamda deneyim sahibi olunması gerekir. Aksi halde ortaya çıkacak olan sonuçlar ne yazık ki istekleri yerine getirme anlamında farklı sorunların kendini göstermesine neden olacaktır. Yapılacak asma tavan uygulaması hem dekorasyon hem de uygulama pratiği gerektiren bir uygulama olarak ön plana çıkmaktadır. Bundan dolayı böylesi bir yapının yapılması istendiği zaman Altay Dekor gibi alanında deneyimli ekiplere sahip bir isim ile çalışmanız size çok ciddi avantajlar sunacaktır. Asma tavan çalışması yapılırken ilk aşamada asma tavanın ızgarasının olması gerektiği gibi doğru şekilde tasarlanması son derece önemli olmaktadır. Izgara tasarımı yapılırken mutlaka oda ölçüleri doğru şekilde alınmalıdır. Izgaranın hazırlanmasından sonra sıra bunun tavana monte edilmesine gelir. Monte işlemi yapılmasından sonra ise içerisine gizlenmesi istenilen spot, led gibi aksesuarların kurulumuna sıra gelecektir. Son aşamada monte işlemi yapılmış olan ızgara üzerine alçıpandan yapılmış olan levha kapatılır ve böylece işlemler tamamlanmış olur.

Asma Tavan Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Genel olarak her işi en iyi şekilde yapan isimler vardır. Bir de bu işleri çok iyi yapmayan isimler vardır. İyi yapmayan isimlerin asma tavan uygulaması için tercih edilmesi demek, ilerleyen zamanlarda farklı sorunların ortaya çıkması anlamına gelecektir. Bunların olmasının engellenmesi adına mutlaka bizim gibi alanında uzman isimler ile çalışılması gerekir. Aynı zamanda asma tavan uygulaması esnasında led ışık ya da spot gibi çalışmalar yapılacaksa, uygulamaların içerisinde elektrik uygulaması da yapılacaktır. Dolayısıyla bunların koordineli bir şekilde yapılması son derece önemli olmaktadır. Aynı zamanda ölçü konusuna da dikkat edilmeli ve istenilen sonuçların elde edilmesi sağlanmalıdır.